پرینتر

راهنمای خرید بهترین پرینتر اداری

راهنمای خرید بهترین پرینتر اداری

بهترین پرینتر اداری

شما اگر نیازمند تهیه بهترین پرینتر اداری هستید. باید در ابتدا میزان استفاده خود از پرینتر را معین کنید و سپس میزان هزینه ای را که می خواهید به این کالا تخصیص را در نظر بگیرید.

اگر نسبت به دستگاه های پرینتر مختلف آشنایی دارید که با روش زیر می توانید مناسب ترین انتخاب را انجام دهید . در غیر اینصورت می توانید با استفاده از مشاورین متخصص همیار پرینتر برای تصمیم گیری و خرید پرینتر اقدام نمایید.

 

راهنمای خرید بهترین پرینتر اداری

میزان استفاده از پرینتر اداری

هزینه پرینتر برای چاپ دارای 2 مولفه سرعت و توان می باشد. سرعت و چاپ هر دستگاه به صورت تعداد یا دقیقه در مشخصات اولیه آن درج شده است. البته میزان سرعت اغلب دستگاه ها تا حدودی توسط رایانه کاربر قابل تغییر است .ولی باید بدانید هرچه سرعت پرینتر را بالاتر ببریم کیفیت چاپ کاهش یافته و فشار بیشتری به دستگاه وارد میشود.

 

توان و قدرت پرینترها

در اینجا باید میزان استفاده از دستگاه را بر اساس قدرت دستگاه به 3 دستگاه تقسیم کنیم 1) خانگی 2)تجاری 3) اداری و فنی

عموما هر چه قدرت و توان دستگاه بالاتر باشد از قطعات بزرگتر و قوی تری برخوردار خواهد بود و طبیعتا دستگاه هم بزرگتر خواهد شد. پس میتوان توان کاربردی دستگاه را از جثه و اندازه دستگاه تشخیص داد.

پرینتر اداری

در ادامه به تحلیل و معرفی برندها بر اساس تونایی و قدرت دستگاه خواهیم پرداخت:

1)اگر شما پرینتر را برای چاپ حداکثر 50 برگ در روز نیاز دارید ، شما جزو کاربران خانگی بحساب می آیید . در این صورت می توانید با تهیه دستگاه های کوچک از برند های مختلف اقدام به خرید و تهیه پرینتر مورد نیاز بفرمایید حال به میزان هزینه ای که در نظر دارید باید به بررسی پرینتر های مشابه از برند های مختلف بپردازید. باید گفت که دستگاه های کوچک کارتریج کوچکتری دارند که نهایت ظرفیت آنها حدود 80 تا 100 گرم تونر می باشد.

مدل و شماره دستگاه های hp در بیشتر موارد بر اساس 1-2-3 می باشد . به اینصورت که دستگاه هایی که با شماره 1 شروع میشوند دارای ابعاد و اندازه کوچکتری می باشند. مانند 12A-15A-1025 و بیشتر مناسب استفاده برای مصارف خانگی است . در ادامه باید گفت که دستگاه هایی که مدل آن ها با عدد 2 شروع میشود ابعاد متوسط تری دارد مانند 2035-2055 و دستگاه با ابعاد بزرگتر هم  با شماره 3 شروع میشود مانند 3015 و…

2)در صورتی که میزان چاپ روزانه شما در حدود 40 تا 200 برگ می باشد. باید سراغ دستگاه های تجاری با سایز  متوسط بروید. این دستگاه قدرت چاپ بیشتری نسبت به دستگاه های کوچک خانگی دارند ،قطعات آنها قوی تر و سرعت چاپ آنها نیز بیشتر می باشد.

کارتریج این پرینترها ظرفیت 100 تا 120 گرم تونر را دارد و می توانند 800 تا 1600 برگ پرینت نرمال را تغذیه کنند . برخی از پرینتر های تجاری ، اداری ، کارتریج های سایز x هستند که تقریبا 2 تا 2/5 برابر گنجایش کارتریج های معمول را دارند . البته کارتریج های x به دلیل اختلاف سایز در برخی از پرینتر ها فابل جای گذاری نیستند.

3) زمانی که شما برای یک کار اداری و یا استفاده در دفتر فنی و برای تعداد پرینت بالا نیاز به یک دستگاه پرینتر دارید باید به سراغ دستگاه های بزرگ بروید .این دستگاه های چاپگر چه از نظر قطعات و چه از نظر ظرفیت  کارتریج و قدرت و توان بسیار مناسب برای پرینت تعداد بالا هستند .

ظرفیت کارتریج این پرینتر ها بسیار بالاست و برای حداقل 5000 پرینت و بیشتر تهیه شده است.

قیمت و هزینه پرینتر های اداری

برای بررسی هزینه ها باید گفت ، هزینه پرینتر با قیمت آن متفاوت است . یعنی قیمت همان مبلغ اولیه ی تهیه پرینتر است اما چون پرینتر یک دستگاه با لوازم مصرفی است پس از خرید برای تامین و نگهداری آن مستلزم هزینه های ثانویه خواهیم بود .

پرینتر اداری

 حال در اینجا به بررسی قیمت و هزینه پرینترها می پردازیم :

قیمت پرینتر بسته به برند آن متفاوت می باشد. برندهایی که شناخته شده ، کار آزموده و معتبر هستند و به دلیل اینکه خواهان بیشتری دارند و کاربری آنها امتحان شده است قاعدتاً گران تر هستند و به ترتیب برندهای ناشناخته تر جدیدتری و با کارایی کمتر ارزان تر خواهند بود.

در ایران این ترتیب بین برندهای مورد استفاده و رایج به اینصورت می باشند که HP از پرکاربردترین و کار آمدترین چاپگر های مصرفی در ایران می باشد و عموما نام پرینتر با HP  تداعی میشود . به همین دلیل با توجه به سهولت  استفاده ، هزینه های ثانویه ی مناسب ، قطعات و خدمات در دسترس جزء دستگاه های نسبتا گران از نظر قیمت و ارزان از نظر هزینه می باشد .شما با تهیه دستگاه های HP در ابتدا، برای خرید هزینه بالاتری می پردازید . اما در ادامه استفاده از دستگاه برای شارژ و تعمیرات و تامین قطعات هزینه ی کمتری خواهید داشت و این مطلب این دستگاه را مقرون به مصرفه و مورد پسند ( مطلوب) می کند .

در دستگاه های canon ، عمده ی معروفیتشان بیشتر در زمینه دوربین های عکاسی می باشد. اما این کمپانی در زمینه های دیگر مانند تهیه چاپگر نیز اقدام به تولید دستگاه کرده است. پرینتر های canon  از نظر ساختاری بسیار شبیه به دستگاه های hp است به طوری که گاهاً در بعضی دستگاه ها میتوان از کارتریج های hp در آن استفاده کرد . دستگاه های canon نسبت به دستگاه های hp حساس تر هستند . و در دستگاه های چندکاره منوی روی پنل متفاوت تری دارند. یکسری از قطعات اصلی پرینتر نیز به دلیل کم مصرف بودن و واردات کمتر مقداری گران تر از hp  می باشد. مطلب بعدی این است که کمپانی canon در دستگاه های خود سیستمی تعبیه کرده است که با شارژ کارتریج ، چیپست آن را نیز مجبور باشید تعویض کنید یعنی با بالا بردن حساسیت سنسور چیپست در وهله ی اول شما را وادار می کند تا از کارتریج اورجینال و اصلی استفاده کنید یا هزینه تعویض چیپ را متحمل شوید یا در صورتی که ارور دستگاه مانع عملکرد چاپگر نشود با همان ارور به استفاده از دستگاه ادامه دهید . ولی با تمام این اوصاف دستگاه های canon بعد از HP بسیار پر مصرف و مناسب هستند و در ایران مقبولیت بالایی دارند .

و اما دستگاه کمپانی سامسونگ از بزرگترین تولید کنندگان لوازم خانگی الکترونی می باشد. ولی علی رغم اعتبار و کیفیت کالاهایش در زمینه لوازم خانگی در مورد دستگاه های چاپگر نتوانسته به اندازه hp-canon موفق عمل کند.

چاپگر های سامسونگ از حساسیت و ظرافت بالایی برخوردار می باشد. و این مسئله باعث میشود نسبتاً استهلاک دستگاه افزایش پیدا کنند . تونر مصرفی برای کارتریج های سامسونگ هم با تونر hp -canon فرق می کند. دستگاه سامسونگ نسبت به hp-canon قیمت پایین تری دارند ولی هزینه های ثانویه آنها بالاتر می باشد .

دستگاه های سامسونگ ترجیحاً برای مصارف خانگی مناسب هستند. چون در طول زمان و مصارف تجاری و اداری هزینه های بعدی آن مقرون به صرفه نیست و حساسیت های پرینتر زودتر باعث استهلاک و ایراد میشود. و همینطور قیمت کارتریج های پرینتر های samsung  از hp-canon گرن تر بوده و توان کارکرد آنها کمتر است . در واقع کارتریج های سامسونگ در شارژ پس از مصرف اولیه اکثراً با ایراد مواجه شده و کیفیت و کارایی قبل را نخواهد داشت. تعویض کارتریج بجای شارژ، به سلامت دستگاه کمک می کند و با توجه به هزینه آن مقرون به صرفه نمی باشد.

هیتر فیوزینگ سامسونگ برای پخت تونر حرارت بیشتری ایجاد می کند و زمان راه انداری و گرم شدن آن بیشتر از سایر چاپگر هاست که این مورد هم یکی دیگر از ضعف های سامسونگ به شمار می رود .

با توجه به توضیحات بیان شده همچنان بسیاری از کاربران با اتکا بر این موضوع که لوازم الکترونیکی با کیفیتی را تولید می کنند اقدام به خرید پرینترهای این برند می کنند. قطعات و خدمات این پرینتر ها با وجود گران تر بودن ولی در کشور موجود می باشد. و مشکلی در تعمیرات ، تامین قطعات و نگهداری این چاپگر ها وجود ندارد. مگر در دستگاه های جدید و تازه وارد بازار که به دلیل تحریم ها ، قطعات جدید بسیار نایاب و گران می باشند.

و اما سایر دستگاه ها ..

  1. برادر (brother): کمپانی برادر در ابتدا در زمینه تولید چرخ خیاطی فعالیت داشته اند. پرینتر های برادر تا حد زیادی شبیه به پاناسونیک می باشندو اکثرا دارای یونیت درام می باشند . یعنی مخزن تونر کارتریج از سایر اجزای آن مجزاست . منو و ساختارکاربردی چاپگر های برادر اندکی نسبت به سایر چاپگر ها متفاوت است.دستگاه و پرینتر های برادر نسبت به سایر پرینترها کمتر شناخته شده است. و کمتر به کار برده شده است . ولی در کل در گروه دستگاه های خوب و با کیفیت جای دارد اما تعمیر و قطعات آن تا حدودی محدود است.
  2. پاناسونیک (panasonic): دستگاه های ژاپنی پاناسونیک از پرینتر های قدیمی و بسیار پر مصرف قدیمی است .که عموما به صورت تلفکس و چندکاره می باشند. و هنوز تعداد زیادی از آن ها در حل استفاده می باشد. با توجه به بروز شدن چاپگر ها و در کل تکنولوژی مصرف ، کم کم واردات قطعات آن ها کاهش یافته و این دستگاه ها در حال خارج شدن از رده مصرف می باشد.
  3. دستگاه های ریکو- زیراکس- لکسمارک و…هم جزو پرینتر های تقریباً قدیمی و مورد استفاده در بازار ایران می باشد. ودر حال انقراض هستندو آنها را از رده خارج می کنند.

معرفی چند مدل از بهترین پرینترهای اداری

1496447

پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro MFP M426fdw

پرینتر M426fdw کیفیت ساخت خوبی دارد و با جنس بدنه پلاستیکی ، می‌تواند در برابر صدمات احتمالی مقاومت خوبی از خود نشان دهد . اسکنر در پرینتر مدل M426fdw نیز در سطح بالای دستگاه قرارگرفته و سینی کاغذ در پایین‌ترین قسمت تعبیه‌شده است . در بخش وسط دستگاه نیز کارتریج‌ها قرار گرفته‌اند که دسترسی آسانی نیز دارند . صفحه‌نمایش که برای این مدل درنظر گرفته‌شده است درسمت چپ قرار دارد و از ابعاد بزرگ (3 اینچ) برخوردار است. این صفحه‌نمایش قابلیت لمسی دارد که در کنار رابط کاربری ساده ، کار با آن بسیار آسان و راحت است. شرکت اچ پی با مجهز کردن این مدل به اتصال بی‌سیم(wifi)، شبکه و USB، انعطاف‌پذیری قابل‌ توجهی به آن بخشیده است.

1110381

پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro MFP M426fdn

پرینتر اداری LaserJet Pro MFP M426fdn یکی دیگر از محصولاتی است که شرکت hp تولید و عرضه کرده است و این محصول قابلیت پرینت، اسکن، کپی و فکس را داشته و نیازهای شما را به طور کامل برطرف می‌کند. قابلیت چاپ دو رو از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد این دستگاه است که کار شما را آسان می‌کند.این دستگاه  حداکثر 80 هزار صفحه را در ماه به چاپ می رساند. البته برای افزایش عمر دستگاه بهتر است ماهیانه 750 تا 4000 صفحه را پرینت بگیرید

3952249

پرینتر چندکاره رنگی لیزری کانن مدل I-SENSYS MF734Cdw

پرینترمدل MF734Cdw تولید شده توسط شرکت کانن است و در رده پرینترهای 4 کاره این شرکت قرار میگیرد. این چاپگرقادر است که علاوه برگرفتن پرینت از اسناد و مدارک,از آن ها کپی اسکن و فکس نیز تهیه کند. پرینتر مدل MF734Cdw قابلیت تغذیه خودکار کاغذ یا همان ADF را دارد و در مواقعی که نیاز به اسکن گرفتن متوالی از یک سند خاص را دارید, باعث صرفه جویی در وقت شما میشود.همچنین دارای قابلیت چاپ دو رو نیز میباشد. ظرفیت سینی کاغذ این دستگاه به تعداد 250برگ است. ظرفیت ای دی اف آن هم به تعداد 50 برگ کاغذ A4 است. توان کاری ماهانه عنوان شده برای این پرینتر در حدود 40000برگ ذکر شده است. اما پیشنهاد میشود که تعداد برگ چاپ شده با آن در طی یک ماه چیزی بین 750 تا 2500 برگ باشد. که این حجم از کار مناسب برای محیط های اداری و تجاری با حجم کاری متوسط میباشد. درگاه USB 2.0 و قابلیت اتصال Wi-fi و  پورت اتصالی Ethernet از اتصالات پرینتر لیزری MF734Cdw است. و درگاه Easy-Access USB که می‌توانید حافظه فلش را به دستگاه متصل کرده و بدون نیاز به رایانه اسناد خود را چاپ یا به حافظه فلش اسکن کنید.
 

برای راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران و کارشناسان همیار پرینتر با شماره 02174861 تماس حاصل فرمایید .

 

‫0/5 ‫(0 نظر)
‫0/5 ‫(0 نظر)
‫0/5 ‫(0 نظر)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.